נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A

הנפקה ראשונית

עולם ההנפקות גדוש בהגדרות שונות ומגוונות. למה הכוונה בהנפקה ראשונית? למי האפשרות לבצע הנפקה זו? כיצד היא מתבצעת ועל ידי מי? אנחנו נענה על כל השאלות.

הנפקה ראשונית מבוצעת בדרך כלל על ידי חברה פרטית, המעוניינת להתרחב ולהגדיל הונה העצמי, על מנת להמשיך צמיחתה, לבצע עסקאות או רכישות שונות. כיצד זה מתבצע? בעלי השליטה בחברה, המחזיקים ב-100% מהון החברה, מוכרים לציבור חלק מהחברה באמצעות מכירת שיעור מסויים ממניותיה. כתוצאה מכך, הופכת החברה מפרטית לציבורית שכן מוחזקת כעת בחלקה על ידי הציבור. בעלי החברה שהחזיקו קודם לכן במלוא מניותיה, כבר אינם מנהלים את החברה לבד, וכעת הצטרפו אליהם שותפים מהציבור, המחזיק בשיעור מסויים מהחברה.

כיצד מתבצעת הנפקה ראשונית?

תהליך ההנפקה הראשונית מתבצע על ידי הגשת טיוטת תשקיף מדף לרשות לניירות ערך. התשקיף הוא מסמך עב כרס לרוב, בו נכלל כל המידע על החברה, כמו דו"חותיה הכספיים לתקופה האחרונה, נתוני חברות בנות במידה ויש וכן התייחסות לאירועים או לגורמים שעלולים להשפיע על עתידה. כמו כן, מתארת החברה בתשקיף את פעילותה וכן מציינת את בעלי המניות בה, נושאי המשרה הבכירים וכן שכרם. במידה וטיוטת התשקיף אושרה, מתפרסם התשקיף לציבור, כשבתוך חודש למעשה מתבצעת ההנפקה. בתהליך זה, נקבע שווי החברה וכן שווי המניות שמוכרת לציבור. החברה יוצאת למכרז במסגרתו משקיעים מוסדיים יכולים להגיש הצעותיהם לרכישת מניות החברה.

במידה והגיעה החברה ליעד שהציבה לעצמה או עברה אותו, ממשיכה עם ההנפקה, מוכרת המניות ובתמורה מקבלת סכום הכסף, המוגדר כעת כחלק מהונה. במידה ואתה מעוניין לבצע הנפקה ראשונית לעסק שלך, אתה מוזמן לפנות אלינו, כי אנחנו ברוסאריו נדל"ן מיומנים מזה שנים רבות בעולם ההנפקות, ובאמצעות המומחים הוותיקים שלנו, נסייע לך לבצע ההנפקה הראשונית באופן הטוב ביותר. נדריך אותך לגבי שלבי ההנפקה, כיצד לפנות לרשות לניירות ערך וכן למשקיעים המוסדיים שעתידים לרכוש מניות החברה שלך. נייעץ לך לגבי כמות המניות האולטמטיבית למכירה, ונלווה אותך לכל אורך ההנפקה, עד אשר תשיג ההון הראשוני שיסייע לעסק שלך להמריא!