נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A

חברות ביומד בבורסה

בבורסה לניירות ערך בתל אביב נסחרות בין השאר גם חברות ביומד, כאשר המדד כולל סך הכל 37 חברות, מתוך 60 חברות ביומד הקיימות בישראל. חלק מחברות ישראליות וחלקן חברות מחו"ל- חברות דואליות. שווי שוק מדד הביומד נאמד כיום כ - 27 מיליארד ₪, כשבכל יום יכול המדד להשתנות על פי שווי החברות הנסחרות בו.

על מנת להבין מה הן חברות ביומד בבורסה, ראשית עלינו להבין מה הוא בכלל ביומד - חברות ביומד הינן למעשה חברות העוסקות בתחום הביוטכנולוגיה, העוסק בפיתוח תרופות שנות או מכשור רפואי. חברות הביומד מייצרות המוצר ולאחר מכן מתחילות בניסויים שונים על מנת לבחון המוצר, להכיר תופעות הלוואי שלו ולראות כי אינן קשות, וכמובן- לבחון יעילותו בהקשר אליו פותח. לרוב, הניסויים נערכים בהנחיית ה-FDA- רשות התרופות האמריקאית, שלבסוף גם מעניקה או שוללת המוצר, על פי תוצאות הניסויים. תעשיית הביומד בישראל היא מבין המובילות בתחום בעולם, כאשר החברה הישראלית הידוע ביותר בתחום הינה טבע. 

על מנת שחברת ביומד תוכל להיסחר בבורסה לניירות ערך, עלייה לעמוד בתנאי הבורסה, כמו למשל כמות ניירות ערך המוחזקות על ידי הציבור, שווי החברה, הגדרתה כחברת ביומד ובנוסף, עליה להיות להיות במאגר המניות למדדים בבורסה. הרכב מדד הביומד מתעדכן פעמיים בשנה, אחת לחצי שנה, כשבמסגרת העדכון נגרעות מהמדד מניות של חברות שאינן עומדות בתנאי הסף של הבורסה, ומתווספות אליו מניות חדשות שכן עומדות בתנאים.

לאחר שהבנו מה הן חברות ביומד בבורסה, נשאלת השאלה כיצד ניתן להשקיע בהן?
ובכן, כאן נכנסים לתמונה המומחים שלנו ברוסאריו קפיטל, המתמחים בעולם הביומד ובעלי וותק וניסיון של שנים רבות. חברות ביומד בבורסה גדלות והולכות ומפתחות, כאשר בכל שנה מתווספות חברות ביומד בורסה נוספות, בין אם ישראליות ובין אם דואליות. ענף הביומד תנודתי יחסית, שכן שווי החברה לרוב תלוי בהצלחתה בניסוי קליני במוצר כזה או אחר שפיתחה. על כן, שווי המנייה יכול לנסוק לשמים במהירות שיא, אך גם לצנוח במהרה. ההתמחות שלנו בתחום הביומד ובתחום ההשקעות, תבטיח לך השקעה מוצלחת!