נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A

מהו מדד ביומד ומה הקשר בינו לבין גיוס הון לחברות?

בשל השגשוג הגבוה בתחום זה, הושק בשנת 2010 מדד חדש בשם מדד ביומד, אשר כולל את כל החברות מתחום הביומד הנסחרות בבורסה ועומדות בתנאי הסף למדד. מדובר במדד סקטוריאלי המיועד לחברות העוסקות בעיקר במחקר ופיתוח במדעי החיים, ביוטכנולוגיה, תרופות ומכשור רפואי. עקרונות המדד מתבססים על מדדים בענפים קיימים ותנאי הכניסה למדד מחייבים עמידה בשני תנאים עיקריים:


1. החברה צריכה להיות רשומה במאגר המניות למדדים בבורסה.
2. סיווג החברה כחברת ביומד על פי הגדרת הבורסה.

מה מיוחד בענף הביומד?

למרות שמדובר באחד הענפים המשגשגים ביותר בארץ ובעולם הנושאים עימם פוטנציאל כלכלי אדיר, הוא נחשב גם לבעל סיכונים רב. הסיכון נובע מהדינמיות הרבה המאפיינת את הענף והקושי לתמחר את שוויין של חברות הביומד בשלבים השונים של קיומן. כאשר חברה חדשה קמה, היא נדרשת להשיג הון התחלתי כדי לממן את שלבי המחקר והפיתוח, ולשם כך היא צריכה לגייס משקיעים ולהשיג מימון חיצוני. תהליך זה כמעט אינו אפשרי ללא סיוע של חברה מקצועית, וכאן רוסאריו קפיטל נכנסת לתמונה, כאשר השלב הראשון הוא לבצע הערכת סיכונים בהתאם למדד הביומד.

הערכת סיכונים בביומד

כמשקיע פוטנציאלי בחברות ביומד וכחברות ביומד המעוניינות לגייס הון, השלב הראשון הוא לבצע הערכת סיכונים. לשם ביצוע הערכת סיכונים ואפשרויות ההשקעה,  אנו ברוסאריו קפיטל בודקים קודם כל האם החברה עומדת במדד הביומד. במידה והתשובה חיובית, נעבור לבדיקת מדדים אחרים, וביניהם:

• מהו הבסיס המדעי ו/או הידע עליו נשענת החברה בפיתוח המוצר?

• באיזה שלב נמצאת החברה מבחינת פיתוח המוצר?

• מהי תמונת המצב הנוכחית מהניסויים שביצעה החברה.

• האם קיימים אישורים אירופאיים (CE/ISO) או אישורי FDA?

• מהו פוטנציאל השוק של מוצר הפיתוח מבחינת קהל יעד וצמיחה?

לאחר בחינת מדדים אלו ומדדים נוספים הנבדקים לחוד בהתאם לאופי החברה, גודלה ומאפייניה הייחודיים, אנו לוקחים בחשבון את שווי החברה ובונים תכנית מותאמת אישית לגיוס הון.


למה רוסאריו קפיטל?

רוסאריו קפיטל מתייחסת ברצינות לחברות ביומד העומדות במדד ומבקשות לגייס הון, מתוך ראיית החשיבות במחקר ופיתוח של תרופות ומכשור רפואי שיועילו לאוכלוסיית העולם כולה. בעינינו זוהי אחת המטרות החשובות ביותר להשקעה, וזה לצד הפוטנציאל הכלכלי הגבוה של חברות אלו בטווח הרחוק.

מלבד החזון שלנו, חברת רוסאריו קפיטל היא הנציגה הבלעדית של רשת Oaklins הבינלאומית, כך שיש לנו את הכלים, הידע והרשת להעניק ליווי וייעוץ מקצועיים לחברות הביומד לכל אורך תהליך גיוס הכספים.

כשאתם פונים ל- רוסאריו קפיטל, אתם יודעים שתכנית גיוס ההון שלכם נמצאת בידיים של חברה מובילה ובעלת מוניטין, היודעת לאתר ולנהל סיכונים בתחום הביומד ולגייס משקיעים בפרישה בינלאומית.