נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A

משקיעים מוסדיים

משקיעים מוסדיים הינו ממונחי היסוד בעולם ההשקעות. מה הם משקיעים מוסדיים? מה תפקידם בעולם שוק ההון? באילו תחומים משקיעים?

קודם כל, נתחיל מלהבין מה הם בעצם משקיעים מוסדיים:

משקיעים מוסדיים הינם למעשה ארגונים או מוסדות בעלי הון כספי גדול משל עצמם, כמו קרנות למניהן או של לקוחותיהם, כאשר המוסדים קונים או רוכשים ניירות ערך מרובים של מוסדות פיננסים או חברות גדולות במשק. בעקבות הרכישה הגדולה של ניירות הערך, לרוב אגרות חוב או מניות, מחזיקים המוסדיים החלק גדול מהחברה שניירות הערך שלה נרכשו. המקורות הכספיים של המשקיעים המוסדיים לרוב ימנו לפחות חמש מאות משתתפים.

מי הם המשקיעים המוסדיים?

לרוב מדובר בגופים הפיננסים במשק, כמו הבנקים, חברות הביטוח, קרנות הנאמנות, חברות קופות הגמל או הפנסיה, בתי השקעות, כאשר גופים אלו הם המשקיעים העיקריים בבורסה לניירות ערך. המשקיעים המוסדיים מתחלקים לשני סוגים- משקיעים מוסדיים מוגבלים, הכפוף למדיניות השקעות ולדרישות המשקיעים שבכספם משתמש לצורך ההשקעה, ומשקיעים מוסדיים גמישים, שכשמם כן הם- גמישים במדיניות ההשקעות שלהם.

בשנים האחרונות ניתן להבחין פחות במשקיעים פרטיים ויותר במשקיעים מוסדיים, המכילים למעשה גם משקיעים פרטיים. שוק ההון נהפך לאגרסיבי יותר, גדול יותר וכגובה הצמיחה כך עשויה להיות הנפילה. על כן, קיימת עדיפות לבצע השקעה באמצעות משקיעים מוסדיים גדולים, שלמעשה נותנים גב ללקוחותיהם ומגנים עליהם, במצב, לדוגמא, שהחברה בה נעשתה ההשקעה, נכנסת להקפאת הליכים או חדלות פירעון, כשבמצב זה, המשקיעים שהופכים להיות לנושים, עשויים שלא לקבל את כספם. מסתמן כי ההעדפה כעת היא לבצע השקעה באמצעות משקיעים מוסדיים, ופחות באמצעות משקיעים פרטיים.

אם אתה מעוניין לבצע השקעה ומעדיף שלא לבצעה באופן פרטי, אתה מוזמן לפנות אלינו, ואנחנו נדאג לייעץ לך לגבי השקעות מומלצות, ובמידה ותרצה, "נשדך" אותך למשקיעים המוסדיים הנמצאים בעולם שוק ההון. באמצעות המשקיעים המוסדיים, ההשקעה שלך תהיה בטוחה יותר, כשבכל עת תוכל לפנות למשקיעים המוסדיים דרכם בצעת ההשקעה על מנת לברר פרטים או נתונים, וכמו כן, גם אנחנו נמשיך להיות כאן בשבילך לכל שאלה או התלבטות.